Akupunktur ile Ağrılı Hastalıklar ve Tedavisi

Ağrılı hastalıkların tedavisinde akupunkturun çok önemli yeri olduğuna dair çok sayıda ciddi bilimsel yayın yapılmaktadır.

BAŞ AĞRILARI

Baş ağrılarında, akupunktur uygulaması ile kendi hastalarımızda çok iyi sonuçlar almaktayız. Bunlar gerilim tipi baş ağrıları,  migren tipi baş ağrılar,psikojenik kökenli ağrılar, allerjik nedenli baş ağrıları  olabilmektedir.

Baş ağrısının, beyin tümörü, beyin anevrizmaları, beyin enfeksiyonları, sinüzit, hipertansiyon ...gibi altta yatan organik bir nedeni olmadığı anlaşıldıktan sonra akupunktur yapılabilir. İlaçsız yapılan bu tedavinin en güzel yanı, tedavinin bitiminde

kalıcı iyileşme sağlanabilmesidir. 

 

 

BEL FITIKLARI

Bel fıtıklarında (halk arasında Siyatik de denir) da iyi sonuç almak mümkündür. Ancak burada hastalığın aşaması önemlidir.

Hastalık başlangıç aşamasında ise (Radyolojik olarak bulging yada protrüzyon aşaması) akupunturla çok iyi sonuç almak mümkündür. Hastalık cerrahi aşamaya geçmiş ise (Perfore disk ve daha ileri şekli sekestr-serbest fragman ) akupunktur tedavisine cevap alınamaz. Bu aşamadaki hastayla uğraşmadan cerrahiye sevketmek gerekir. Biz bu prensipler doğrultusunda tedaviye aldığımız hastalardan çok iyi sonuçlar alıyoruz.

ADALE AĞRILARI  ve TUTULMALARI

Adale ağrıları ve Kas spazmlarında akupunkturun etkisi fevkalade denecek düzeydedir. Bu etkiyi  böyle hastalarımızın büyük çoğunluğunda gözlemlemekteyiz.